29-та Українська антарктична експедиція прибула на станцію “Академік Вернадський”

На антарктичній станції “Академік Вернадський” почалася перезмінка річних експедицій, повідомляє сайт НАНЦ. У ніч з 20 на 21 березня (за українським часом) науково-дослідний криголам “Ноосфера” доставив до станції 29-ту Українську антарктичну експедицію, яка має замінити колег з 28-ї УАЕ.

Найближчими днями триватиме розвантаження криголама. Полярники мають переправити на берег 50 тонн вантажів та 140 куб. м пального, необхідних для наступного року зимівлі. Оскільки через рельєф дна “Ноосфера” не може підійти до причалів станції, усе це перевозитимуть моторними човнами від протоки Пенола, де зупинилося судно, до острова Галіндез, де розташована українська станція.

Також цими днями учені та фахівці 28-ї УАЕ передаватимуть справи команді 29-ї експедиції.

Доки “Ноосфера” йшла з Чилі до станції, учасники сезонного загону вже почали проведення запланованих досліджень з біології, геології та геофізики. Зокрема, були відібрані перші зразки фітопланктону для міжнародного проєкту з вивчення можливого поширення силіконів у Антарктиці. Робота сезонної експедиції триватиме під час перезмінки річних УАЕ, а також коли судно йтиме назад до Чилі.

Фото: Сергій Глотов, Олександр Мацібура, Анна Торгоненко


Читайте також:

На антарктичну станцію “Академік Вернадський” вирушила 29-та Українська антарктична експедиція

Антарктичну станцію «Академік Вернадський» відвідав HMS Protector

Грибний сезон в Антарктиці

В Антарктиці утворено українсько-чеську мережу моніторингу рослинності

Related posts

Leave a Comment