Ліс – не лише дерева

Сьогодні відзначається Міжнародний день лісів. Він був встановлений у 2012 році резолюцією Генеральної Асамблеї ООН. Метою відзначення Міжнародного дня лісів є покращення інформованості людства щодо цінності дерев та лісів, заклик до проведення заходів з відновлення й захисту лісу, залучення до розумного використання природних ресурсів. Щорічно обирається нова тема дня. Наприклад, тема Міжнародного дня лісів 2024 року – “Ліси та інновації: Нові рішення для кращого світу”.

Ліс – це не лише дерева, а й надзвичайно складна екосистема, яка поєднує травʼянисті рослини та дерева, зокрема мертві, гриби, комах, ссавців тощо. Ліси є домом для 80% усього біорізноманіття на суші. А зникнення дерев – основи лісів – призводить до загибелі цілої екосистеми, – застерігає Ківерцівський національний природний парк «Цуманська пуща».

Цей природний парк створено на базі найбільш цінних лісових масивів державних лісогосподарських підприємств Луцького (раніше Ківерцівського) району. Вони складають 94% загальної території Парку.

Ківерцівський національний природний парк «Цуманська пуща» включений до складу Смарагдової мережі Європи (Emerald Network of Europe) – мережі природоохоронних територій європейського значення, яка створюється на виконання Конвенції про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі (Бернська конвенція). Підставою для отримання Парком цього міжнародного статусу стала наявність на його території рідкісних в Європі видів рослин, тварин та природних оселищ, занесених у додатки до резолюцій Постійного комітету Бернської конвенції.

Тож основними завданнями Парку є збереження й відтворення цінних сосново-дубових деревостанів, збереження рідкісних видів флори та фауни, рослинних угруповань та природних оселищ. охорона територій Парку і дотримання природоохоронного режиму, еколого-просвітницька діяльність.

Сьогодні працівники Парку запрошують відчути атмосферу наших лісів, переглянувши фото, зроблені ними на його території у різні пори року.


Читайте також:

Гуго Конвенц – піонер охорони природи Європи

Микола Шарлемань та заповідник «Конча-Заспа»

Врятувати Макове болото

Західне Полісся. Шацький національний природний парк відзначатиме 40-річчя

Підстави для охорони лося в Україні

Українські вчені на захисті природи Антарктики

Охорона природи Антарктики 

Related posts

Leave a Comment