Антарктичні птахи й пташенята

В Антарктиці настає весна й невдовзі на острів Галіндез, де розташована українська станція «Академік Вернадський», масово повертатимуться пінгвіни. На фб-сторінці НАНЦ розміщені порівняльні фото різних антарктичних птахів та їхніх малят, а також короткий опис.

«Субантарктичні пінгвіни. Саме їх найбільше гніздує біля української антарктичної станції. Пташенята цих пінгвінів після народження вкриті сірим пушком, який темніший на голові та світліший (місцями білий) на передній частині тіла. Коли малеча трохи підростає, її забарвлення дуже схоже на дорослих пінгвінів, тільки тьмяніше.

Пінгвіни Аделі. Новонароджені бутусики “одягнені” в сіро-коричневий пух, що згодом стає темно-коричневим. Коли дивишся на них у цей період, то складно повірити, що ці незграбні смішнюлі стануть витонченими чорно-білими красенями.

Синьоокі антарктичні баклани. Спершу бакланята зовсім голі, схожі на динозавриків. Поступово вони вкриваються коричневим пухом, а за місяць виростають такими “пухнастиками”, що за розмірами часто не відрізняються від батьків (хоча тіло в них менше).

Південнополярні поморники. Після народження – це пухнасті однотонні грудочки, що викликають суцільну милоту. Колір варіюється від сірого до бежевого. Темніше забарвлення з’являється на крилах та спині вже під час оперення.

Домініканські мартини. Після появи на світ мають довгий і густий шовковистий пух сіро-коричневого кольору, з жовтим відтінком на грудях та темними цятками на голові. Досить цікаво виглядають під час оперення, коли деякі ділянки тіла, зокрема крила, вкриваються пір’ям з темними ромбовидними плямами зі світлою окантовкою.

Крячки антарктичні. Новонароджене пташеня має досить строкате забарвлення. Бежево-сірим пухом щільно розкидані коричневі та чорні плями різної форми, які часто об’єднуються між собою, утворюючи витіюватий орнамент. Примітно, що дитинчата мають чорний дзьоб, тоді як у дорослих птахів він – яскраво-червоний.

Сивки білі. Ці суцільно білі птахи народжуються… майже чорними. Лише верхівки темного пуху мають золотавий відблиск. З ростом малюка його пух густішає та світлішає, і згодом сивкеня теж стає строкатим, поєднуючи світлі, темні та руді кольори.

Ось так часто пташенята зовсім не схожі на дорослих представників».

Фото: Сергій Глотов, Марта Дзиндра, Юрій Отруба


Дивіться також:

Експансія пінгвінів на станції «Академік Вернадський»

Синьоокі баклани почали будувати гнізда (фото, відео)

Біля станції «Академік Вернадський» гостюють пінгвіни-поліцейські

Фауна району Аргентинських островів-півострова Київ

Related posts

Leave a Comment