Антарктида втратила близько 7,5 трлн. тонн льоду з 1997 року

Фото: НАНЦ


Науковці з Університету Лідса стверджують, що Антарктида втратила близько  7,5 трлн тонн льоду за останні 25 років. Це становить понад 40% шельфового льодовика, повідомляє Кореспондент з посиланням на The Guardian.

Згідно з підрахунками, 67 трлн тонн льоду було втрачено на заході, а 59 трлн тонн було додано на сході між 1997 і 2021 роками. У результаті чисті втрати склали 7,5 трлн тонн.

“Шельфовий льодовик є продовженням льодовика та уповільнює швидкість течії його уламків  в море. Коли вони тануть, льодовики викидають більшу кількість прісної води в море. Це може призвести до порушення течій Південного океану. Існує неоднозначна картина погіршення стану шельфового льодовика, і це пов’язано з температурою океану та океанськими течіями навколо Антарктиди”, – заявили вчені.

Експерт у галузі  спостереження за Землею та керівник дослідження Доктор Бенджамін Девісон зазначив, що західна половина піддається впливу теплої води, яка може швидко розмити шельфовий льодовик знизу, тоді як більша частина східної Антарктиди зараз захищена від теплої води поблизу смугою холодної води на узбережжі.

Крім того, дослідники переглянули понад 100 000 супутникових зображень та визначили, що за 25 років в океан потрапило приблизно 67 мільйонів тонн прісної води.

“Ми очікували, що більшість шельфових льодовиків пройдуть цикли швидкого, але короткочасного скорочення, а потім повільно відростуть. Натомість ми бачимо, що майже половина з них зменшується без ознак відновлення”, – додав Девісон.


Читайте також:

Зимова площа морського льоду в Антарктиці побила рекордний мінімум

Зима-2023 біля станції «Академік Вернадський» холодніша за попередню, але з мінімальною кількістю морського льоду

Наслідки зміни клімату в Антарктиді непередбачувані

Related posts

Leave a Comment