Археологи виявили загублений континент

Шельф, який простягнувся до острова Тимор. (Фото: EastWestQuest/Getty Images)


Група археологів з Університету Гріффіта в Квінсленді (Австралія) провела дослідження, яке виявило сліди загубленої території, на якій 70 000 років тому жили люди. Про це повідомляє видання Фокус із посиланням на Live Science.

Фахівці використовували сонарне картування для виявлення підводних річок і озер, що залишили свої відбитки на континенті, який тепер перебуває під водою біля берегів Австралії.

Дослідження, опубліковане в журналі Quaternary Science Reviews, пропонує новий погляд на той період, коли земля, що з’єднує Кімберлі та Арнемленд, була частиною Сахула — палеоконтиненту, що об’єднував сучасну Австралію, Нову Гвінею і Тасманію. Цей втрачений континент являв собою велику ділянку континентального шельфу, який утворював перехідний шлях від Індонезії до Австралії.

Рисунок: Carley Rosengreen/Griffith University

Головний археолог і провідний автор дослідження, Касіх Норман, стверджує, що ця велика територія могла служити мостом для міграції від Індонезії до Австралії. Гідролокатори на кораблях виявили високі укриваючі укоси, внутрішні моря і звивисті русла річок — всі умови, сприятливі для проживання людських громад.

Норман оцінює, що на цьому шельфі могло жити від 50 000 до півмільйона людей. Дослідження також звернуло увагу на археологічні дані, що вказують на зміни в генетиці та мистецтві печер у регіонах, які сьогодні перебувають на краю шельфу, близько 14 000 і 12 000−9 000 років тому.

Затонулий континентальний шельф розташований біля північного узбережжя Австралії. Аерофотознімок солончаків на околиці Дарвіна, Північна територія, Австралія, зроблений у квітні 2013 року. Невеликий приливний потік дренує мангровий ліс із піщаними дюнами та солончаками, які утворюють цю приливну екосистему. У цьому регіоні мешкають морські крокодили. (Фото: Mangiwau/Getty Images)

Ці відкриття підкреслюють значення затонулих континентальних шельфів і можуть стати цінними для розуміння, як людство адаптувалося до змін клімату і підняття рівня моря в минулому.

Вчені сподіваються, що дослідження підштовхне до подальшого вивчення археологічних аспектів затонулих земель і застосування отриманих знань до майбутніх викликів кліматичних змін.


Читайте також:

Під кригою Антарктики знайдені залишки древніх континентів 

Під антарктичною кригою виявили стародавній ландшафт 

Учені знайшли під лісами Амазонії невідомі древні поселення 

Політ над античним Римом 

Підводний музей. Що піднімуть із затонулого корабля “Вестморленд”? 

 

 

Related posts

Leave a Comment