Магнітне поле Землі здригнулося

“The Light Upon Kerlaugar” – Jannes Krause. Suðurland, Iceland


Цього місяця сильні сонячні бурі призвели не тільки до того, що полярні сяйва освітили половину планети 10 травня. Глибоководні обсерваторії Ocean Networks Canada (ONC) також зафіксували збурення в магнітному полі Землі, пише Фокус із посиланням на Space.com.

Обсерваторії ONC розташовуються від Арктики до Антарктики та містять понад 12 тис. датчиків, включно з компасами, що вимірюють океанічні течії. Компаси зафіксували сильні аномалії під водою під час бурхливої сонячної активності цього місяця. Йдеться про різкі зрушення в магнітному полі Землі.

Один із компасів в обсерваторії NEPTUNE, що розташовується біля острова Ванкувер, зафіксував різкий зсув магнітного поля планети.

І це був не перший випадок, коли обладнання команди зафіксувало сонячні аномалії в показаннях компаса. Фахівець із наукових даних ONC Алекс Слонімер наприкінці березня помітив у даних ті самі коливання магнітного поля, хоча й у меншому масштабі.

“Ми перевірили, чи не пов’язані ці коливання із землетрусами, але в цьому було мало сенсу, оскільки зміни в даних фіксувалися занадто довго та одночасно в різних місцях. Потім я провів зв’язок із сонячними спалахами, тому що Сонце було вкрай активним останнім часом”, — каже Слонімер.

Його теорія підтвердилася. Саме сонячна активність вплинула на роботу компасів під водою. Зазначається, що деякі з цих компасів розташовані на глибині 2,7 км під поверхнею. Подібні аномалії, що збіглися із сонячними бурями в травні 2024 року, ще більше посилили зв’язок коливань із Сонцем.

“Зафіксовані коливання в кілометрах під поверхнею океану підкреслює масштаб недавнього сонячного спалаху. Такі дані можуть бути корисними для кращого розуміння географічного масштабу та інтенсивності сонячних бур, що відбуваються”, — підкреслив президент і генеральний директор ONC Кейт Моран.


Читайте також:

Українські вчені дослідили вплив геомагнітної бурі на поширення радіохвиль 

“Фотограф північного сяйва 2022 року” 

Сріблясті хмари: поле для майбутніх відкриттів 

Related posts

Leave a Comment