Мукачевом машиною часу

Мукачево та мукачівці пережили багато різних подій за минулі 100 років. Вихори глобальних та локальних конфліктів, часта зміна кордонів, активна розбудова зробили місто таким яким ми його знаємо та любимо, пише Ігор Гуледза, екскурсовод Закарпаття. Проте, Мукачево продовжує змінюватися. Часом на краще, щось залишилось таким самим, а дечого вже нема. Інколи ці зміни довготривалі та ледь помітні. Відтак, потрібна допомога аби звернути увагу на деталі.

До нашого часу дійшло багато старих зображень міста над Латорицею, продовжує він. Унікальні листівки та світлини є насамперед відбитком своєї епохи. На перший погляд, місто майже не змінилося з того часу. Так здається лише до моменту, коли починаєш порівнювати.

П’ять років тому в Ігоря Гуледзи виникла ідея порівняти сучасне Мукачева з його минулим за допомогою старих листівок та фотографій. З того часу, за його словами, він поринув у дивний світ старих зображень Мукачева. Нарешті, цього року відчув, що готовий поділитися своїми напрацюваннями зі світом. Під час роботи використані листівки з його колекції та віднайдені фотографії різного періоду.

Ратуша та готель «Star», 1939 р. Barasits/Schöfeld Henrik. Колекція: Ігор Гуледза ©
Ратуша, 1940 р. Gyöngyi. Колекція: Fortepan ©
Будинок Гіртенштейна, 1916 р. K.J.Bp. Колекція: Ігор Гуледза ©
Паланок, 1940 р. SZF. Колекція: Fortepan ©
Паланок, 1940 р. Gyöngyi. Колекція: Fortepan ©

Більше: Мукачево вчора та сьогодні

Related posts

Leave a Comment