NASA «розбудила» зонд Voyager 1

Voyager 2 — найбільш віддалений зонд, який має людство


Чи пробували ви коли-небудь запустити двигун автомобіля, який простояв без використання кілька десятиліть? Немає жодної гарантії, що він навіть якось зреагує на обертання ключа запалювання. Дещо схоже зробила NASA кілька днів тому, причому вдало. Аерокосмічна адміністрація зв’язалася з космічним зондом Voyager 1 у міжзоряному просторі та активувала його двигуни після десятиліть їхньої бездіяльності. Про це за матеріалами The Space Academy повідомляє видання The Universe. Space. Tech.

Voyager 1 та його «брат-близнюк» Voyager 2 були запущені у космос у далекому 1977 році для дослідження за зовнішніх країв Сонячної системи. NASA розраховувала, що апарати пропрацюють максимум 5 років. Однак обидва зонди продовжують функціонувати навіть через 45 років. Час від часу Voyager 1 зв’язується з Deep Space Network NASA, щоб отримувати звичайні команди та передавати дані. Іноді це дуже важко робити, оскільки через періодичні збої інженерам NASA доводиться звертатись до інструкцій 45-річної давнини, а також враховувати застаріле обладнання. У 2017 році NASA довелося взаємодіяти з космічним кораблем і виконати незначну корекцію курсу, запустивши мікродвигуни, які не використовувались 37 років поспіль.

З 2014 року вчені помітили, що основна силова установка космічного корабля з часом деградує. Замість цього інженери вирішили застосовувати резервні двигуни корекції траєкторії, які не використовувалися десятиліттями. Днями випробування пройшли успішно. Але через величезну відстань до апарата, яка складає понад 23 млрд км, відповідь про вдалий запуск двигунів надійшла лише через 19 годин. Тепер NASA планує провести такі ж випробування з Voyager 2 — ще одним космічним апаратом, що рухається міжзоряним простором.

Успішний сеанс зв’язку та вдалий тест запуску двигунів означає, що обидва космічні апарати Voyager зможуть надсилати важливі дані з глибокого космосу як мінімум до 2025 року. Це найбільш віддалені зонди, які має людство, тому вчені з нетерпінням чекають наступних наукових даних із цього апарата.

Однак, поступово зонди Voyager втрачають заряд і за деякий час NASA доведеться вимкнути космічні апарати.

Джерела: The Space Academy, The Universe. Space. Tech


Читайте також: 

Voyager 2 прислав унікальні дані з-поза меж Сонячної системи

Найшвидший міжзоряний зонд

Related posts

Leave a Comment