Тустань – краєвиди, історія і доповнена реальність

Ганна Бурлака

Уявіть собі – наскельна фортеця, настільки велика, що визнається самостійним градом, й одночасно митниця на стратегічному соляному шляху з Дрогобича на Закарпаття. Це Тустань, і вам точно треба там побувати.

Тустань – наче місцина з фентезі. Тільки це все реально, ще й в Україні (Львівська обл.). Прямо на скелі була споруджена дерев’яна оборонна фортеця, яка існувала з 9 до 16 ст. На скелі дотепер видно витесані жолоби для балок. Є кілька печер, де, можливо, зберігали їжу або зброю. Це все наша давньоруська історія;)

Що найцікавіше в Тустані – це доволі непогано зроблена доповнена реальність, за допомогою якої можна уявити, як дерев’яний град виглядав у давнину. При вході потрібно встановити собі мобільний додаток (QR-код відскановуєш на стенді), на певних ділянках навколо та в середині фортеці є позначки, з яких, навівши на скелі, можна побачити, як все виглядало. Майже повне занурення в атмосферу!

Окрім історії, це місце просто шалено красиве! Тустань знаходиться у Східних Бескидах українських Карпат. Гострі стелі випирають з лісів, колишня фортеця височіє над всією територією, навколо добра інфраструктура для відвідувачів.

У Тустані проходять середньовічні фестивалі. Минулого літа мені вдалося потрапити на такий. Учасники ходять в одязі певної епохи, пробують все робити старими методами, як, наприклад, виробляти нитки (на фото жінки варять не кашу, а фарбують нитки) та тчуть тканину, чоловіки б’ються на мечах, роблять стріли, у кожного учасника своя роль для різних змагань та конкурсів. Цього літа сильно не нафестивалишся. Але, коли все відновиться, цікаво такий фестиваль відвідати.

А поки раджу не чекати фестивалів, а їхати.

Фото: Ганна Бурлака

Джерело: сторінка Ганни Бурлаки у фб.

Related posts

Leave a Comment