В Антарктиці триває період розмноження птахів

В Антарктиці триває весняно-літній сезон – період розмноження для більшості тутешніх пернатих, і не лише пінгвінів. Про це розповідає фб-сторінка НАНЦ.

Так, днями під час обстеження скель біля острову Гротто (він трохи північніше острова Галіндез) українські полярники виявили малюків домініканських мартинів та крячків полярних.

This slideshow requires JavaScript.

На фото – пташеня та яйця домініканського мартина. На цих скелях біолог 28-ї УАЕ Сергій Глотов поки знайшов одне їхнє гніздо. Але це типово для мартинів: вони можуть гніздувати як колоніями, так і окремими парами. Відкладають вони зазвичай 2-3 яйця.

Дітлахи народжуються по черзі, мають густий пух сіро-коричневого кольору, з жовтим відтінком на грудях та темними цятками на голові. Перші дні вони проводять в гнізді, а потім залишають його, але тримаються поруч, ховаючись в разі небезпеки серед каміння. Ростуть досить швидко і десь за місяць вже майже сягають розміру батьків.

Щодо гнізд антарктичних крячків, то їх на скелях наразі нарахували близько 70, і в половині з них вже є пташенята. Сергій Глотов відзначає, що вони зовсім крихітні, а яйця цих птахів розміром з грецький горіх. Пара крячок має 1-2 яйця. Як і мартинята, ці малюки народжуються по черзі, перший час знаходяться в гнізді, а потім освоюють територію навколо нього.

This slideshow requires JavaScript.

Новонароджене пташеня має строкате забарвлення. Бежево-сірим пухом щільно розкидані коричневі та чорні плями різної форми, які часто об’єднуються в цікавий орнамент. Примітно, що дитинчата мають темний дзьоб, тоді як у дорослих птахів він – яскраво-червоний.

Місця гніздування цих та інших птахів нині зафіксовані українськими біологами й на інших островах цього регіону. Вчені ретельно обстежують територію та проводять картування гнізд, щоб мати можливість відстежувати динаміку поширення та розмноження антарктичних птахів у контексті зміни клімату.

Інформація та фото Сергія Глотова. 


Читайте також:

Перші пінгвінята біля української антарктичної станції 

Антарктичні птахи й пташенята 

Птахи, які ніби ходять по воді 

 

Related posts

Leave a Comment