Вийшов черговий номер Українського антарктичного журналу з результатами нових досліджень

Нещодавно вийшов новий випуск Українського антарктичного журналу (УАЖ), в якому зібрано 9 наукових статей про вивчення загадкового світу Антарктики, повідомляє сайт НАНЦ. Статті стосуються таких напрямів як геофізика, метеорологія, гляціологія, біологія, екологія тощо.

Наприклад, представлені результати дослідження біологічно активних сполук однієї з двох квіткових рослин Антарктики – перлинниці антарктичної (Colobanthus quitensis). Різнобічно вивчаючи ці рослини, наші вчені намагаються з’ясувати, за рахунок чого вони змогли адаптуватися до екстремальних умов Антарктики: низьких температур, високого рівня ультрафіолету, посухи.

Також було оцінено ефективність системи планетарного моніторингу грозової активності зі спостережними пунктами в Арктиці та Антарктиці. Йдеться про мережу низькочастотних індукційних магнітометрів, утворених CARISMA (Канадським масивом досліджень магнітної активності реального часу) та станцією «Академік Вернадський».

Ще одна цікава робота – моделювання залежності максимальної швидкості руху льодовика Труз (півострів Київ, Західна Антарктика) від температури повітря. Для цього вчені опрацювали дані метеоспостережень на станції «Академік Вернадський» та супутникових радіолокаційних спостережень з травня 2015-го до листопада 2022 року.

Прочитати про ці та інші дослідження можна за цим посиланням.

Важливо, що в журналі є статті як українських учених, так і їхніх іноземних колег, зокрема, з Польщі та Канади.

Більше інформації про це видання можна дізнатися на сайті УАЖ

Фото на обкладинці Леоніда Свєтлічного. Об’єкт – веслоногий рак Boeckella poppei.


Читайте також:

Вийшов черговий номер Українського антарктичного журналу

Нові результати полярних досліджень – у свіжому випуску Українського антарктичного журналу

У черговому числі Українського Антарктичного Журналу

Related posts

Leave a Comment