Міграція пінгвінів є одним з показників зміни клімату в антарктичному регіоні

Біля антарктичної станції “Академік Вернадський” пінгвіни окупували робочий простір українських метеорологів – метеомайданчик з різними приладами, повідомляє фб-сторінка НАНЦ.

За останні дні чорно-білі птахи, що масово повертаються до “Вернадського” на шлюбний сезон, справді дуже вподобали метеомайданчик української станції. Нині їх тут уже майже 200. Але полярники та пінгвіни чудово співіснують тут разом. Наші метеорологи спокійно пробираються до своїх приладів та знімають потрібні показники, намагаючись не сполохати пернатих. Ті ж уже звикли до таких “двоногих” сусідів і майже на них не реагують.

Загалом же на острові Галіндез, де розташована станція “Академік Вернадський”, зараз уже понад 2,6 тисячі пінгвінів. Вони поки не будуть гнізда, бо локації та будматеріали ще вкриті снігом, але вже активно займають місця. Як-от на метеомайданчику.

This slideshow requires JavaScript.

Фото: Дмитро Кричун

Ще в першій половині вересня пінгвіни почали активно повертатися на острів Галіндез. Буквально за кілька днів їхня кількість зросла з 50 до 600. А два тижні тому українські біологи вже спостерігали на острові близько 800 пінгвінів.

Українські науковці продовжують слідкувати за міграціями пінгвінів, адже саме їхня поведінка є одним з показників зміни клімату в антарктичному регіоні.

This slideshow requires JavaScript.

Фото новоприбулих пінгвінів від біолога Сергія Глотова


Дивіться також:

В Антарктику прийшла весна і повертаються птахи

На острів Ґаліндез прийшла весна

Антарктичні птахи й пташенята

Весняні клопоти мешканців Антарктики

Куди взимку мігрують антарктичні тварини?

Related posts

Leave a Comment