Найкращі світлини з Міжнародної космічної станції за минулий рік

У космосі, на висоті 415 кілометрів над Землею зустрічав 2024-й рік вже сімдесятий екіпаж Міжнародної космічної станції. Найкращі знімки з МКС 2023 року за версією NASA: експерименти із гідродинаміки, космічна городина, неймовірні краєвиди Землі з космосу — у галереї видання Nauka.ua.


Ця городина – це рослини різушки Таля, які ростуть на борту МКС. Їх астронавти не їдять, але проводять на рослинах експерименти, зокрема чи передається генетично різушкам адаптація до проростання в умовах мікрогравітації.

NAUKA.UA

Астронавт Султан Аль Неяді (Sultan Al Neyadi) працює над експериментом з гідродинаміки – вивчає, як в умовах мікрогравітації поводяться замкнені у посудини рідини. Це допоможе дослідникам на Землі оптимізувати конструкцію паливних систем для супутників і ракет.

NAUKA.UA

Космічний корабель Cygnus привіз на МКС майже чотири тисячі кілограмів вантажу, зокрема нові експерименти й студентські художні роботи

NAUKA.UA

Роборука Канадарм2, до якої прикріплена роборука Dexter. Вони допомагають обслуговувати МКС ззовні, а також допомагають астронавтам працювати у відкритому космосі.

NAUKA.UA

Вікна куполу МКС, через які астронавти можуть спостерігати за Землею.

NAUKA.UA

Роборуки МКС встановлюють на станцію нову систему для лазерного зв’язку, щоб прискорити обмін даними із Землею.

NAUKA.UA

Експеримент із запалення твердого палива на МКС SoFIE-GEL, що вивчає горіння в умовах мікрогравітації. Результати експеримента допоможуть розробити заходи пожежної безпеки на космічних кораблях, зокрема й стосовно матеріалів для космічних місій й засобів пожежогасіння.

NAUKA.UA

Вантажний космічний корабель Cargo Dragon компанії SpaceX перед стикуванням із МКС. Він привіз астронавтам близько трьох тисяч кілограмів вантажу, третину з якого склали наукові інструменти.

NAUKA.UA

Американська астронавтка Лорал О’гара (Loral O’Hara), яка й зараз лишається на МКС, налаштовує цикл вправ для себе у рамках експерименту CIPHER. Він допомагає вивчати фізіологічні й психологічні зміни, з якими стикаються екіпажі на МКС, що допомагає розробляти протоколи для покращення їхнього перебування на станції

NAUKA.UA

Інженер NASA Воррен «Вуді» Гобург (Woody Hoburg) проводить випробування системи CapiSorb — експеримента, що перевіряє можливість керувати рідкими сорбентами у космосі за допомогою капілярних сил. На космічних кораблях майбутнього такі системи допоможуть видаляти вуглекислий газ. NASA.

NAUKA.UA

Дивіться також:

Астронавт МКС зробив дивовижні кадри: відео

11 років історичному стрибку з космосу: відео 

На межі з космосом: перша у світі фотосесія зі стратосфери на U2 Dragon Lady 

Вчені виявили колонію імператорських пінгвінів з космосу 

Кетрін Салліван: від космосу до глибин океану 

Астронавти NASA вирощують їстівні рослини в космосі 

Related posts

Leave a Comment