Уряд продовжив Державну цільову науково-технічну програму досліджень в Антарктиці

Фото Оксани Савенко


Україна й надалі проводитиме дослідження в Антарктиці, забезпечуючи безперебійну роботу станції “Академік Вернадський” та криголама “Ноосфера”. Для цього Уряд прийняв постанову, що продовжує термін дії Державної цільової науково-технічної програми досліджень в Антарктиці до 2025 року (включно). Про це повідомляє сайт НАНЦ.

Таке рішення дасть можливість упродовж наступних двох років проводити та фінансувати українські антарктичні експедиції.

“Навіть в умовах повномасштабної війни ми не маємо права зупиняти нашу антарктичну програму. Адже, по-перше, це перекреслить всі ті інвестиції, які вже зробила Україна в дослідження Антарктики за 28 років, а потім для відновлення нам знадобиться в рази більше коштів, ніж витрачається зараз на підтримку роботи експедицій. По-друге, присутність в Антарктиці – це наша можливість долучатися до глобальних дослідницьких проєктів, робити науку планетарного масштабу на рівні з передовими країнами світу. Ми беремо участь у багатьох міжнародних ініціативах, і це питання як престижу України на світовій арені, так і мотивації наших вчених залишатися в Україні, а не емігрувати”, – пояснив директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

Він також зауважив, що Україна проводить власні дослідження в Антарктиці з лютого 1996 року – коли отримала від Великої Британії станцію “Фарадей”, що нині має назву “Академік Вернадський”. Відтоді ми постійно розвивали та розширювали нашу наукову програму, а також зберегли унікальні ряди безперервних спостережень, частина яких є найдовшою на крижаному континенті. Наприклад, вимірювання показників погоди тут тривають з 1947 року, магнітного поля Землі – з 1954-го, рівня озону в атмосфері – з 1957-го.

“Ці дані – безцінні, саме за ними ми зараз бачимо, як змінюється клімат на планеті, як теплішає Антарктика, яка динаміка озонової діри тощо. Це величезний внесок українських вчених саме для всього людства. І ми маємо цим пишатися і це підтримувати навіть у найскладніші часи”, – зазначив очільник НАНЦ.


Читайте також:

На станції «Академік Вернадський» модернізують геомагнітну обсерваторію 

Національний антарктичний науковий центр співпрацюватиме з Регістром судноплавства України 

Виявлена можлива причина локального танення льодовиків в Антарктиді 

Українські учені досліджуватимуть поширення силіконів в Антарктиці 

В районі острова Галіндез виявлено зростання хлорофілу в океані 

Related posts

Leave a Comment