В Ізраїлі виявлено печеру пізнього бронзового віку з десятками артефактів

В Ізраїлі виявлено рідкісну непошкоджену похоронну печеру з десятками артефактів пізнього бронзового віку часів єгипетського фараона Рамсеса II, передає Корреспондент.net з посиланням на Daily Мail. Недоторкане поховання археологи знайшли в Національному парку Пальмахім.

Зазначається, що це місце залишалося практично незайманим протягом 3300 років і містить бронзові посудини, глеки, глиняний посуд та військові знаряддя. Його знайшли випадково, коли механічний екскаватор врізався у дах споруди на пляжі.

“Така знахідка буває раз у житті. Не щодня побачиш декорації Індіани Джонса”, – сказала археолог Елі Яннай.

Похоронна камера була вирубана у скелі у формі квадрата, склепіння якого підтримувалося стовпом. Серед знахідок – дуже маленькі посудини, в яких зберігалася невелика кількість дорогоцінних речовин та бронзові наконечники стріл.

За словами Яннай, на цьому місці було безліч різних предметів, які мали служити мертвим у потойбіччі.

Той факт, що ці люди були поховані разом зі зброєю, включно з цілими стрілами, показує, що вони могли бути воїнами. Можливо, ці люди були охоронцями на кораблях, це могло бути причиною того, що вони змогли зібрати посуд з усіх околиць», – розповів DW.com археолог Девід Гелман.

Вважають, що це місце поховання могло служити сім’ї або клану, проте про тіла можна сказати небагато. На відміну від артефактів, тіла збереглися погано, а це означає, що виділення та аналіз ДНК не відбудеться.


Читайте також:

Фарас. Святиня, врятована поляками

На межі двох цивілізацій. Знахідки у Винниках дивують археологів 

У фортеці Червен археологи виявили церковні фрески XIV ст.

Археологи знайшли давню столицю королівства майя

На Волині виявлені археологічні об‘єкти доби бронзи, ранньозалізного віку та княжої доби

Related posts

Leave a Comment