Фото біолога 29-ї УАЕ Тетяни Баглай
Антарктида, відома як найхолодніший і найвіддаленіший континент у світі, наразі приваблює більше туристів, ніж будь-коли раніше, пише видання Главком з посиланням на ресурс NDTV.
Узимку Антарктида покрита найбільшим у світі крижаним щитом, що охоплює близько 19 млн кв. км. Попри суворі умови, вона стала одним із найбільш популярних місць для подорожей у світі.
Міжнародна асоціація туроператорів Антарктиди (IAATO) відстежує кількість мандрівників, які відвідують Антарктиду з початку 1990-х років. За їхніми даними, сплеск поїздок до цього континенту почався задовго до туристичного буму, що виник після пандемії Covid.
Взимку 2017 року Антарктиду відвідали трохи менш як 44 тис. туристів. Цього року це число перевищило 122 тис. відвідувачів.
Раніше подорож до Антарктиди здійснювалась на невеликих суднах, часто на старих «льодорізах» із Росії, Канади та інших країн з полярними умовами. Нині ж на крижаний континент можна дістатися з комфортом.
Головний редактор Cruise Critic Коллін МакДеніел вважає, що круїзні компанії Lindblad і National Geographic відкрили подорожі Антарктикою для більшої кількості відвідувачів приблизно десять років тому. Проте з того часу багато що змінилось:
«Останнім часом компанії Ponant, Silversea, Seabourn і Scenic зробили величезний крок уперед, зробивши ці подорожі розкішними. Вони пропонують неймовірні люкси на борту, ресторани із вишуканою їжею та навіть спа-салони просто під час мандрівки. Такі круїзні компанії, як Quark, створюють продукти для шукачів пригод, пропонуючи їм лижні походи та кемпінг».
Штиль – рідкісне явище біля української антарктичної станції “Академік Вернадський”.
Фото біолога 29-ї Української антарктичної експедиції Тетяни Баглай.
Читайте також:
Як взаємодіють людина і природа в Антарктиці
Українські вчені на захисті природи Антарктики
Інвазивні види загрожують екосистемі Антарктики
Сім причин, чому важливо досліджувати Антарктику