Як взаємодіють людина і природа в Антарктиці

До Дня Антарктиди, який відзначають у світі щороку 1 грудня, Національний антарктичний науковий центр спільно з рухом UAnimals і Міністерством освіти і науки України розповіли про правила поведінки людей на Крижаному континенті.

Антарктида — найбільший неперетворений людиною осередок дикої природи. Це зумовлено спершу складністю кліматичних умов (Антарктиду відкрили 1820 року), а потім і політичною домовленістю про незахоплення, а відтак і невикористання території.

Хоча, в період від початку освоєння Антарктики (тобто континенту, навколишніх островів та Південного океану) до встановлення чітких екологічних стандартів люди завдали величезної шкоди цьому регіону. Йдеться насамперед про жорстоке винищення тварин — китів, тюленів, пінгвінів. Деякі популяції зазнали втрат настільки, що повністю не відновилися й досі, хоча обмеження на полювання на окремі види тварин почали діяти ще в 1970-х, а суворі заборони щодо втручання в дику природу Антарктики запровадили 1991 року відповідно до Мадридського протоколу.

Нині ж головний господар на материку — природа, а людина тут гість, спостерігач і дослідник. В Антарктиці діють суворі обмеження, яких має дотримуватися кожен — і полярники, які тут працюють, і туристи. Більше про цікаві факти та правила читайте на цих слайдах.

This slideshow requires JavaScript.


Читайте також:

Україна підтримує міжнародну ініціативу зі збереження кріосфери

Білі ночі в Антарктиці

Китай будує нову науково-дослідну станцію в Антарктиці 

Під антарктичною кригою виявили стародавній ландшафт 

Антарктичні птахи й пташенята 

 

Related posts

Leave a Comment