Неймовірні світлини від New Scientist

Виверження вулкана Літлі-Хрутур («Маленький баранець») в Ісландії. Вулкан прокинувся 10 липня 2023 р., коли й була зроблена фотографія, і став третім виверженням за два роки у регіоні Фаґрадальсф’ятль. Kristinn Magnusson / AFP


2023 рік був таким багатим на події, зокрема у науці та в природному середовищі, що науково-популярне видання New Scientist присвятило йому збірку фотографій. До неї потрапили сніговий шторм у Каліфорнії, квітка, що її десятки мільйонів років дбайливо зберігав бурштин, а також різноманітні вулкани. Чим ще дивувала природа минулого року — дивіться у галереї, яку опублікувало видання Nauka.ua.


Скам’яніла у бурштині квітка Symplocos kowalewskii разом із пилком, що його випустила більш як 33,9 мільйона років тому. Попри діаметр усього у 28 міліметрів, це найбільша квітка з бурштину серед відомих. І хоч її виявили ще 1872 року, та повноцінно описали лише цьогоріч.

Carola Radke / MfN

Carola Radke / MfN


«Суперцвітіння» диких квітів у Каліфорнії. Після незвичайно теплої зими у квітні Каліфорнія спостерігала рясне цвітіння диких квітів у квітні. Фотографу пощастило захопити в кадри золотий цвіт амзінкії та (Amsinckia) та каліфорнійської ластенії (Lasthenia californica).

Mario Tama / Getty Images

Mario Tama / Getty Images


Лінзоподібна хмара над кратером вулкана Вільярріка у Чилі. Лава у кратері вулкана освітлює хмару знизу в яскравий помаранчевий колір, додаючи їй ще більшої незвичайності. Лінзоподібні хмари, на відміну від більш звичних, нерухомі і часто схожі на літаючі тарілки.

Francisco Negroni / Weather Photographer of the Year

Francisco Negroni / Weather Photographer of the Year


Каліфорнійський сніговий шторм у березні минулого року. Ранньою весною потужний снігопад накрив південь Каліфорнії. Шквал хуртовини у деяких регіонах приніс понад 2,5 метра снігу, на тижні зачинивши людей у будинках.

David McNew / Getty Images

David McNew / Getty Images


Виверження вулкана Кракатау в Індонезії. На супутниковому знімку, зробленому 12 травня, помітні стовпи білого й коричневого попелу, що їх викидає сумнозвісний вулкан. Він почав черговий цикл посиленої активності.

COPERNICUS SENTINEL 2

COPERNICUS SENTINEL 2


Дивіться також:

Фото окупованих територій у конкурсі «Вікі любить Землю»

Переможці конкурсу фотографів-мандрівників

Різноманіття життя на світлинах мангрових заростей 

 

Related posts

Leave a Comment