«Найбільшим моїм щастям було б прожити своє життя з користю для людства; тому я хотів би своєю працею сприяти перемозі правди і поширення прогресу».
Г. Арцтовський
11 вересня цього року в Палаці Сташица у Варшаві відбулася презентація книги Дагмари Божек і Катажини Домбковської (Dagmara Bożek, Katarzyna Dąbkowska) «Генрик Арцтовський. У світі думок» польською та англійською мовами.
Презентація книги супроводжувалась лекцією професора Патріка де Деккера (Patrick de Deckker) з Академії наук Австралії про Бельгійську антарктичну експедицію.
Про це інформує фб-сторінка Arctowski Polish Antarctic Station і наводить посилання на сайт видавництва BoSz, де можна знайти вищезазначену цю книгу обома мовами:
“Henryk Arctowski. W świecie myśli”
“Henryk Arctowski. In A World of Thoughts”
Це перша книга, присвячена життю та діяльності Генрика Арцтовського (1871-1958), яка є не збіркою наукових і конференційних публікацій, а яскравою розповіддю про реконструкцію біографії Генрика на основі того, що про нього раніше не було відомо. Цією книгою автори запрошують читачів разом з Арцтовським подорожувати епохами, континентами, ХІХ і ХХ століттями, йдеться в анотації видавництва.
На основі знайдених матеріалів автори створили книгу – альбом, наповнений давніми фотографіями, невідомими листами, фрагментами газет, картами та сучасними фото.
Генрик Арцтовський був одним із видатних польських учених і дослідників своєї епохи, і його роботи в Антарктиді сприяли розвитку знань про цю частину світу. Він вважав, що прогрес можливий лише через істину, а цю істину несла наука. Можна з упевненістю сказати, що Арцтовський був, перш за все, пацифістом та ідеалістом, який до кінця залишався вірним своїм цінностям.
Ім’я Генрика Арцтовського носить польська антарктична станція.
Фото: Бартош Стенпень (Bartosz Stępień)
Читайте також:
Україна і Польща співпрацюють в Антарктиці
Криголам «Ноосфера» дістався польської антарктичної станції ім. Генрика Арцтовського
Стартує модернізація польської антарктичної станції ім. Генрика Арцтовського