Зима в Антарктиці (фото)

В районі української антарктичної станції календарна зима вже досягла свого апогею – з найдовшими, майже суцільними ночами, але кліматична зима тільки вступає в силу, розповідає фб-сторінка НАНЦ. Це пов’язано з морським кліматом, коли океанічні простори довкола станції мають значну теплову інерцію, тому прихід сезонів тут помітно відстає від календаря.

Зараз в океані західніше Антарктичного півострова встановилась холодна водна маса, яка вже призвела до нижчої температури повітря в травні та червні відносно попередніх років. За даними довгострокового прогнозу NCEP CFS (Система кліматичних прогнозів Національного центру прогнозування навколишнього середовища США) холодна вода протримається в цьому регіоні ще до жовтня.

А отже зима в районі станції “Академік Вернадський” має бути відносно холодною та малосніжною. Значне накопичення снігу (і, відповідно, фізичне навантаження для наших полярників) очікується з середини весни до початку антарктичного літа.

Тим часом українські метеорологи на станції фіксують утримання температури нижче 0°С з пониженням до -11°С. Водночас акваторія навколо нашого острова поки не замерзла, що дає можливість полярникам виходити на моторних човнах для досліджень в океані та не сусідніх островах.

Як ми повідомляли, зима 2022 року в нашому районі стала найтеплішою за весь час спостережень на станції. Середня температура повітря становила -2.13°С, що на 0.4°С вище, ніж 1998-го.

Минулорічна ж зима стала холоднішою, однак відзначилася температурним. рекордом. 3 липня метеорологи на “Вернадському” зафіксували найвищу липневу температуру повітря за всі роки спостережень: вона сягнула +8,7°С. Також зима 2023-го відзначилася тривожною аномалією – мінімальною кількістю льоду в акваторії острова Галіндез, що на той момент було спричинено іншою аномалією – локальною теплою течією, яка з’явилась вздовж Антарктичного півострова.

За інформацією Дениса Пишняка, керівника відділу фізики атмосфери та геокосмосу НАНЦ.

Фото: Анна Соіна.


Читайте також:

Вчені-полярники закликають до термінових дій з огляду на швидкі зміни в Арктиці та Антарктиці

На станції “Академік Вернадський” зафіксували найвищу липневу температуру за всі роки спостережень 

На станції “Академік Вернадський” найтепліша зима 

 

Related posts

Leave a Comment