Після раптового підвищення температури, про яке повідомляли наші полярники, до станції «Академік Вернадський» прибула чимала група пінгвінів – близько 20-25 птахів. Візит був неочікуваним, адже на зиму вони полишають острів Галіндез. У цей час тут можна лише іноді побачити поодиноких чорно-білих гостей, розповідає фб-сторінка НАНЦ.
Велике повернення пінгвінів на острів Галіндез зазвичай відбувається навесні, коли в Україні вже осінь. Вони прибувають сюди на шлюбний сезон: будувати гнізда, відкладати яйця, висиджувати малечу.
Йдеться про субантарктичних пінгвінів, яких ще називають віслюковими або дженту. За останні 17 років вони все більше облюбували Галіндез, й у сезоні 2023/2024 років їхня кількість тут сягнула рекордних 7 тисяч.
Однак до кінця травня цього року їх уже не було на острові. І от в розпал зими до станції прибула ціла група дженту. Що ж вони тут робили? Прийшли розвідати, чи ніхто не зайняв їхні місця для гніздування?
Насправді біологи відзначають, що зараз зграйки пінгвінів постійно перебувають в акваторії української станції, а також зустрічаються під час морських виходів. У дні їхнього візиту на острів Галіндез саме погіршилася погода, тож можливо тут вони перечікували шторм. Адже за кілька днів їх знову не стало біля станції.
Загалом же зміна клімату й потепління в цьому районі призводить до того, що останніми роками тут не утворюється суцільний льодовий покрив. А отже пінгвінам не обов’язково на зиму мігрувати північніше у пошуках відкритої води та можливості полювати. Приміром, ще взимку 2021 року наші вчені зафіксували надзвичайно великі скупчення цих птахів у радіусі 20 км від станції. Тоді сотні пінгвінів відпочивали на навколишніх островах та живилися в океані.
Тож, як бачимо, їхня поведінка є одним із факторів, за яким можна досить чітко відслідковувати кліматичні зміни в Антарктиці, що своєю чергою впливають на всю планету.
За інформацєю біолога 29-ї УАЕ Світозара Давиденка.
Фото – геофізика 29-ї УАЕ Анни Соіної.
Читайте також:
Пінгвіни мігрують все далі на південь
Пінгвіни користаються з розширення морської зони заборони рибальства
Імператорський пінгвін повернувся до української антарктичної станції
Біля станції «Академік Вернадський» гостюють пінгвіни-поліцейські