Науковці виявили сліди вибуху астероїда над Антарктидою 2,5 млн. років тому

Allan Hills. Atlas Obscura


В Антарктиді зробили важливе відкриття, яке проливає світло на давні космічні події: найдавніше свідчення вибуху астероїда в повітрі, що датується приблизно 2,5 мільйонами років тому. Про це повідомляє сайт 24 Техно з посиланням на Science Direct.

Цей прорив, про який повідомляють дослідники, має важливе значення для розуміння та оцінки постійної загрози, яку становлять вибухи астероїдів. Виявлення метеоритного пилу BIT-58 в антарктичній кризі дає змогу дослідити минулі небесні явища, а також потенційно може допомогти прогнозувати майбутні небезпеки.

Чому це дуже важлива знахідка

На відміну від кратероутворюючих зіткнень, вибухи астероїдів у повітрі відбуваються частіше та можуть спричинити значні руйнування. Однак свідчення таких подій зазвичай швидко зникають. Виявлення стародавніх частинок пилу в антарктичній кризі дає вченим безпрецедентну можливість заглибитися в деталі та наслідки таких подій.

a). Розташування місця відбору проб BIT-58 / Фото Case Western Reserve University

b). Шар уламків BIT-58, як він виглядав перед відбором проб криги / Фото Case Western Reserve University

Аналіз, проведений доктором Матіасом ван Гіннекеном та його командою з Кентського університету, показав, що частинки пилу відповідають сценаріям падіння астероїдів, коли інтенсивне тепло, що виділяється під час падіння, рухає перегріті гази, поки вони не досягнуть поверхні Землі.

Цей чіткий механізм відрізняє вибухи астероїдів у повітрі від інших процесів, які призводять до утворення пилу. Дослідження, опубліковане у відкритому доступі в журналі Earth and Planetary Science Letters.

This slideshow requires JavaScript.

Значення цього відкриття важко переоцінити, адже воно дає змогу зрозуміти географічну дисперсію астероїдних вибухів. Ван Гіннекен акцентує на важливості подальших досліджень для встановлення частоти таких подій у минулому і розробки методологій прогнозування майбутніх подій.


Читайте також:

NASA здійснила запуск апарата, який має збити астероїд 

На Землю прибула капсула зі зразком породи астероїда Рюгу 

Космічний апарат NASA зібрав зразки ґрунту з астероїда 

NASA запустить тренувальну місію з порятунку Землі від зіткнення з астероїдом 

В Австралії учені знайшли найбільший ударний кратер 

Related posts

Leave a Comment