Як ми повідомляли, на українській антарктичній станції “Академік Вернадський” триває масштабна модернізація. В січні цього року у складі сезонної експедиції на острів Галіндез вирушила група технічних спеціалістів, яким належало оновити значну частину систем життєзабезпечення станції.
Щоб замінити дизельне господарство, потрібно було спочатку облаштувати нові залізобетонні конструкції, розраховані на тривалі морози та високу вологість. На них потрібно було змонтувати новий підйомний кран, здатний підіймати кількатонні вантажі. І тільки після цього стало можливо провести заміну дизель-генераторів, які дають тепло та світло для всієї станції.
До масштабної модернізації антарктичної станції “Академік Вернадський” долучилася промислово-будівельна група “Ковальська”, відрядивши у тримісячну експедицію свого спеціаліста Максима Ілюка. Він перетнув майже усю земну кулю, щоб провести надважливе бетонування: за 15 тисяч кілометрів від дому він мав залити фундамент для нового крана-маніпулятора.
У подорож на острів Галіндез Максим взяв із собою не тільки усі свої знання, досвід та відвагу, але й багато техніки, аби задокументувати місію. У першій серії фільму він розповідає про шлях в Антарктиду, перехід протоки Дрейка та ділиться враженнями від перших днів на антарктичній станції.
Історія про модернізацію станції “Академік Вернадський” у відеоблозі інженера-технолога компанії “Ковальська” Максима Ілюка:
Далі буде.
Читайте також:
На антарктичну станцію “Академік Вернадський” вирушила сезонна експедиція
Сезонна антарктична експедиція прибула на станцію “Академік Вернадський”
«Шнайдер Електрік Україна» модернізує енергосистему станції «Академік Вернадський»