Готується до запуску безпілотний антарктидохід

Нідерландські студенти вирушають до Антарктиди, щоб побудувати безпілотний «антарктидохід». Прототип пристрою готовий. Під час його розробки студенти надихалися марсоходами, інформує ZN.UA.

28 грудня команда із 17 студентів Технічного університету Ейндховена (Нідерланди) на два тижні вирушила до Антарктиди, щоб зібрати необхідну інформацію про місцевість для побудови безпілотного ровера Polar, який працюватиме на сонячних батареях. За допомогою цього пристрою потім зможуть дистанційно вивчати клімат Антарктиди, повідомляється на сайті університету.

«Антарктида може дати цінну інформацію про наслідки зміни клімату, але проведення досліджень на Південному полюсі обходиться дорого і не дуже екологічне. «Антарктида ровер», автономний транспортний засіб на сонячній енергії, має зробити дослідження клімату там дешевшим, екологічнішим та простішим», – пояснюють в університеті.

На даний момент дослідження в Антарктиді дорогі та складні. Для цього потрібні дослідні станції та великі вантажівки, для яких паливо потрібно доставляти повітрям. Мета голландського уряду – зробити дослідження полярних регіонів максимально стійкими, пояснюють учасники проекту.

Фото: Технічний університет Ейндговена
За допомогою «антарктидоходу» очікують отримати нові дані у сфері гляціології та метеорології, особливо щодо питань зміни клімату.

«Наступні десять років будуть вирішальними для того, як розвиватиметься клімат. Чи залишимося ми в межах 1.5-градусного потепління або буде 3 градуси? Саме в цей вирішальний період ми хочемо дістати якнайбільше важливої інформації», – каже директор Нідерландської полярної програми Ван дер Кроеф.

У 2021 році Антарктида пережила найхолоднішу зиму в історії спостережень. Із квітня по вересень середня температура там складала -68 градусів Цельсія.

Джерела: TU/EZN.UA

Related posts

Leave a Comment