Вранці 8 січня з мису Канаверал у Флориді стартувала нова ракета Vulcan Centaur. Вона вивела на траєкторію до Місяця апарат Peregrine, розроблений компанією Astrobotic. Серед інших вантажів на борту присутній і український прапор, повідомляє видання The Universe. Space. Tech.
Це була ініціатива британсько-українського підприємця у космічній галузі Павла Танасюка, як знак солідарності з народом України.
«Ця металева пластина використовує новий тип покриття, яке ніколи раніше не тестувалось на місячній поверхні. Ці фарби на водній основі. Вони можуть витримувати екстремальні температурні умови сотні років. Копія пластини була представлена президенту України Володимиру Зеленському у кінці 2021 року», — йдеться у повідомленні пресслужби компанії Spacebit*.
Посадка модуля запланована на 23 лютого.
Американська ракета вперше за 50 років вирушила до Місяця з посадковим апаратом Peregrine. Це стане першою посадкою американського космічного апарату на поверхню Місяця з часів місії “Аполлон” в грудні 1972 року.
Як пише УНІАН з посиланням на Sky News, місячний посадковий модуль Peregrine приватної космічної компанії Astrobotic стартував о 2:18 ранку за східним стандартним часом (9.18 за Києвом) з мису Канаверал, штат Флорида, під час першого польоту ракети Vulcan, яка вже десять років розроблялася підприємством Boeing-Lockheed United Launch Alliance. Це дебютний політ для обох технологій, який коштував NASA 100 мільйонів доларів.
Запуск ракети Vulcan Centaur
У разі успіху Peregrine також стане першим приватним комерційним зондом, який здійснив посадку на місячну поверхню.
Відзначається, що Peregrine Mission One (PM1) буде нести 21 об’єкт і інструмент – так зване корисне навантаження. Серед них буде кілька невеликих наукових інструментів для NASA, а також наукові пакети для мексиканського космічного агентства, німецького аерокосмічного центру та Європейського космічного агентства.
На борту також буде безліч інших вантажів. Згідно з маніфестом на сайті компанії Astrobotic, що розробила PM1, робот буде нести один місячний біткойн і капсулу, що містить понад 185 000 повідомлень від дітей з усього світу. Місяцехід також буде доставляти на місяць людські останки через приватні компанії Celestis і Elysium Space, які надають послуги з поховання на Місяці.
Апарат зробить оберт навколо планети, а потім попрямує до Місяця і спробує здійснити посадку 23 лютого.
Передбачається, що апарат проаналізує тонку місячну атмосферу і дізнається більше про те, як вода може переміщатися по Місяцю. Якщо вода там може бути використана для виробництва палива і кисню, то Місяць можна буде використовувати в якості проміжного пункту для подорожей далі в Сонячну систему.
- Spacebit — це приватна британська компанія, заснована Павлом Танасюком в 2014 році. Вона працює над інструментами аналізу космічних даних і роботизованими концепціями дослідження космосу, зокрема з використанням штучного інтелекту і передової мікроробототехніки.
Читайте також:
Ми повертаємось на Місяць. Повертаємось для того, аби летіти далі
Політ людини на Місяць: Україна і NASA обговорили співпрацю
Станіслав Улам – львів’янин, що проклав дорогу на Місяць
Бактерії можуть допомогти колонізувати Місяць і Марс