Міжнародний фотоконкурс Wiki Loves Earth 2023: 20 найкращих світлин року

У грудні минулого року міжнародний організаційний комітет щорічного фотоконкурсу «Вікі любить Землю» (Wiki Loves Earth), оголосив топ 20 найкращих фото 2023 року. Сайт фотоконкурсу розповідає про фінальних переможців.


2023-го року конкурс відбувся вже вдесяте, і саме з1 травня по 31 серпня учасники могли завантажувати свої фото. Як результат, цьогоріч була рекордна кількість країн-учасниць — 50. Багато країн, які розпочали конкурс минулого чи кілька років тому, продовжили організовувати його у 2023 році. Проте 11 нових країн приєднались до конкурсу цього року вперше.

Усього було завантажено понад 61 700 зображень від понад 3 300 учасників та учасниць42 країни представили своїх переможців на місцевому рівні та перейшли на міжнародний рівень. Тому 492 локальних переможних фото увійшли до етапу оцінювання журі.

Вже третій рік поспіль кожна країна обирала до 15 переможців у двох категоріях — не більше десяти в кожній з двох: пейзажі та макро зйомка.

У цьому році до складу міжнародного журі входило 13 досвідчених фотографів, експертів і вікімедійців з усього світу, які працювали над вибором 20 найкращих міжнародних переможців (Більше інформації про журі англійською можна знайти тут).

За результатами оцінювання визначено 20 найкращих зображень у двох категоріях, які представляють цікавий світ тваринних та рослинних видів і захоплюючі пейзажі. Серед них два фото з України!

Перше місце в макро категорії (1-ше місце загалом): Перше та переможне місце посіла світлина автора Сергія Мірошника, зроблена у заказнику Біла Діброва, Деснянський район Києва. На фото зображений жук — комаха виду Стрибун перелісковий (Cicindela soluta).

ФотоSergiy Miroshnik, CC BY-SA 4.0.

Друге місце в макро категорії (2-ге місце загалом): Невеличка пташка ткач бая (Ploceus philippinus), яку ще називають птахом-інженером, поширена по всьому світу. На цьому цікавому фото, зробленому в долині Катманду в Непалі, видно, як ткачик в’є своє гніздо на дереві.

Фото: Dasrath Shrestha Beejukchhen (Bablu), CC BY-SA 4.0.

Третє місце в макро категорії (3-є місце загалом): Досвідчений і загартований у боях, але в той же час беззахисний олень стоїть на кукурудзяному полі в одному з біосферних заповідників Швеції. Один із членів журі назвав це зображення наймилішим фото топу!

ФотоTjustorparn, CC BY-SA 4.0.

Четверте місце в макро категорії (4-те місце загалом): Крихітна чорнохвоста бабка виду Orthetrum cancellatum у природному заповіднику Гюльпер-Зеє в Німеччині. Як зазначає автор, фотографія була зроблена вранці після світанку, тому комаха ще вкрита росою, яка виглядає дещо магічно.

ФотоSven Damerow, CC BY-SA 4.0.

П’яте місце в макро категорії (5-те місце загалом): Amegilla Cingulata cingulate — місцева синьосмугаста бджола, що мешкає у Філіппінах; це підвид австралійської синьосмугастої бджоли (Amegilla cingulata). Цей вид зустрічається в низинній частині природного парку Північний Негрос, Філіппіни. Ці місцеві бджоли є одними із найяскравіших і найкрасивіших бджіл.

ФотоMark Kineth, CC BY-SA 4.0.

Шосте місце в макро категорії (6-те місце загалом): На фото зображений звичайний бджолоїд (Merops apiaster), який, схопивши золоту цетонію (Cetonia aurata), перевертає її, щоб краще проковтнути. Цей момент було знято в Грето делло Скрівія, в муніципалітеті Нові-Лігуре, Італія.

ФотоMaurizio Carlini, CC BY-SA 4.0.

Сьоме місце в макро категорії (7-ме місце загалом): На цьому макрозображенні можна побачити комаху під назвою смугаста демуазель (Calopteryx splendens), зняту в природному заповіднику Гюльпер-Зеє в Німеччині. Роса дозволяє нам розгледіти фантастичні деталі.

ФотоSven Damerow, CC BY-SA 4.0.

Восьме місце в макро категорії (8-ме місце загалом): Чарівна маленька чапля, яку автор охрестив «білим ангелом», позує в естуарії Садо (місце громадського значення) в Португалії.

ФотоNuno Candido, CC BY-SA 4.0.

Дев’яте місце в макро категорії (9-те місце загалом): На цій світлині зображена прекрасна сцена барвистої пари птахів: європейський бджолоїд (самець) приносить їжу самці, щоб згодом отримати її дозвіл на спарювання. Розташування — природний заповідник Садо-Естуарій, Португалія.

ФотоHugo Miguel Marques, CC BY-SA 4.0.

Десяте місце в макро категорії (10-те місце загалом): На цьому фото — потужний сюжет: чорний коршун пристосовується до середовища проживання і стає чудовим мисливцем на рибу холодного лютневого зимового ранку на озері Таудаха, Кіртіпур, долина Катманду в Непалі.

ФотоPrasan Shrestha, CC BY-SA 4.0.

Перше місце в категорії пейзажі (11-те місце загалом): Категорію пейзажних зображень відкриває захоплюючий краєвид, зроблений у природному парку Південно-Західного Алентежу та узбережжя Вісенте в Португалії. На ньому зображено гніздо лелеки в місячному світлі серед бурхливих хвиль та скеляних масивів.

ФотоNuno Luís, CC BY-SA 4.0.

Друге місце в категорії пейзажі (12-те місце загалом): На цій фотографії зображено цікаву сцену «шовкових простирадл»: накидки з павутиння утворюються після тривалих періодів посухи, що супроводжуються сильними дощами, які спричиняють раптове підвищення рівня води. Місце — болота Фучекіо, Італія.

ФотоPamela Doretti, CC BY-SA 4.0.

Третє місце в категорії пейзажі (13-те місце загалом): Цікаве природне явище, зафіксоване на цьому знімку: потріскана через посуху земля перед Кізтепесі під час заходу сонця, зробленому в Налліхані, Анкара, Туреччина.

ФотоCuneyt Gumushaneli, CC BY-SA 4.0.

Четверте місце в категорії пейзажі (14-те місце загалом): Момент природного спокою та гармонії річки Коксу восени зображено в Угам-Чаткальському національному парку, Узбекистан.

ФотоMarat Nadjibaev, CC BY-SA 4.0.

П’яте місце в категорії пейзажі (15-те місце загалом): Цей пейзаж зображує старий форт Стек Рок, вид зверху, зроблений у Національному парку Пембрукширське узбережжя, Уельс.

ФотоJacob Allen, CC BY-SA 4.0.

Шосте місце в категорії пейзажі (16-те місце загалом): Чарівний сонячний краєвид змушує нас придивитися до кожної деталі цього пейзажу, знятого в Лагоа-ду-Фого, Португалія.

ФотоVeloso Patacas, CC BY-SA 4.0.

Сьоме місце в категорії пейзажі (17-те місце загалом): Цей чарівний зимовий краєвид — плато Гіто, розташоване на висоті 2000 метрів. Знімок зроблено в Національному парку Качкарські гори, Чамлигемшин, Туреччина.

ФотоRefik Demir, CC BY-SA 4.0.

Восьме місце в категорії пейзажі (18-те місце загалом): Неймовірна дихотомія природи, яка показує, як Калабрія та Аспромонте охоплені полум’ям. Це явище було знято в Національному парку Аспромонте, в муніципалітеті Роккафорте-дель-Греко, Італія.

ФотоCesare Barillà, CC BY-SA 4.0.

Дев’яте місце в категорії пейзажі (19-те місце загалом): Наступним є фото автора Михайла Пецковича, зроблене на горі Щербан Мармароського хребта, у межах Карпатського біосферного заповідника Рахівського району. Захоплюючий пейзаж зображує цвітіння нарцисів серед гірських краєвидів.

ФотоMykhailo Petskovych, CC BY-SA 4.0.

Десяте місце в категорії пейзажі (20-те місце загалом): А завершує топ яскравий пейзаж ячмінних і гречаних полів Ломангтанга, Верхній Мустанг у Непалі.

ФотоNirojsedhai, CC BY-SA 4.0.

Вітання усім переможцям за їхній вклад у поширенні світових пам’яток природи та висвітлення краси нашої планети! Закликаємо усіх долучатись до конкурсу наступного року.

Ознайомитись з міжнародними переможцями минулих років можна тут: 20222021202020192018.

Related posts

Leave a Comment